Jarní sukně jako z pohádky

Není moc žen, které by neviděly legendární seriál Sex ve městě. Čtveřice žen z New Yorku řešila vztahové peripetie a problémy s láskou. Velká pozornost se ale upínala i na jedinečný módní styl všech protagonistek. Největší míru vkusu prokázala hlavní představitelka Carrie Bradshaw, kterou si zahrála slavná Sarah Jessica Parker. Její model s tylovou sukní se stal ze dne na den hitem a tylové sukně se těší velké oblibě i dnes. A vůbec nevadí, že je to už dvě desítky let zpátky. Tyl je vysoce společenským materiálem, který se hodí na plesové šaty, na maškarní, pro děti, pro haute couture tvorbu nebo na svatební šaty. Ženy se jich ale za žádnou cenu nechtějí vzdát a protlačují je do běžné módy. Je to jedině dobře. Móda má být hravá a jarní sukně obzvlášť.
    1. Sama na sebe

Tylové sukně jsou velice extravagantní a ne zdaleka každá žena si na ně troufne. Kombinovat se musí s citem a nesnesou velké experimenty. Samy o sobě jsou hodně výrazné a originální, s objemným svetrem, s výraznou bundou se štěpováním nebo štrasovým zdobením, s barevnými nebo potištěnými punčochami, s nápadnými šperky nebo velkou kabelkou si moc dobře nerozumí. Na jedné straně jarní sukně z tylu, na druhé prudký minimalismus, který takový kousek zkrotí. Nejlépe vypadá s jednoduchým tílkem (přesně tak ukázala kombinaci jarní sukně z tylu a obyčejného topu Carrie ve výše zmiňovaném seriálu) nebo basic tričkem, zkráceným sáčkem a džínovou bundou.
    1. Jako z cukru

Velká neznámá se točí kolem správně zvolené barvy. Tyl nabízí stovky různých odstínů a je jen na ženě, kterou barvu pro jarní sukně zvolí. Černá je příliš temná a budí dojem zhrzené vdovy, bílá je na běžné nošení moc slavnostní. Nejoblíbenější je růžová, ale je třeba, aby byl odstín vybírán s rozumem. Světlý a pastelový odstín může působit dětsky, infantilně a přeslazeně. Všeho moc škodí. Mnohem lépe vypadají syté barvy.
    1. Krátká nebo dlouhá?

Bez diskuze, na běžné nošení je ideální délka těsně ke kolenům nebo jen pár centimetrů pod ně. V kratší verzi si budou ženy připadat jako baletky během představení Labutí jezero, delší sukně se na ven nehodí a jsou určené jen na slavnostní příležitosti. Jarní sukně by měly být lehké a jemné, to se v kousku až na zem podaří jen těžko. Tylové sukně se nosí zpravidla v pase, ten bývá pružný. To je další výhoda tohoto extravagantního kousku. Jarní sukně sází na pohodlí a tyl tento požadavek plní na jedničku.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Hanka Zátopekova