3 výjimečně praktické a stylové kožené doplňky pro moderního muže

Nejenom ženám, ale rovněž mužům sluší módní doplňky. A obzvláště to platí pro doplňky z pravé kůže. Ty jsou totiž velice elegantní, dokážou podtrhnout charakter muže a dodají mu styl. Navíc jsou univerzální, tudíž se hodí pro běžné nošení, do společnosti i na obchodní jednání. Protože mají pánské kožené doplňky luxusní a nadčasový vzhled, mohou být rovněž krásným a nápaditým dárkem.

Kožená peněženka

Nejoblíbenějším pánským doplňkem z kůže je bezesporu peněženka. Není divu, bez ní se totiž prakticky nikdo neobejde. Muži kladou důraz zejména na její vysokou odolnost, dlouhou životnost a v neposlední řadě i praktičnost. Těmito vlastnostmi se mohou pochlubit peněženky z kůže, ty kvalitní totiž opravdu ledacos vydrží. Jejich povrch navíc nemá tendenci se loupat, odírat nebo dokonce trhat. To vše je u pánských peněženek značnou výhodou, stačí vzpomenout, že většina mužů nosí peněženku v kapse kalhot, tudíž je povrch častým třením extrémně namáhaný. Mnohé kožené peněženky jsou nejen praktické, ale upoutají pozornost i svým vzhledem. Poutavým designem se pyšní například pánské peněženky značky Segali, které jsou vyráběny v celé škále barevných odstínů a mnohdy mají neotřelou úpravu povrchu (patina, kombinace více barev aj.). Luxusní a zároveň takřka nezničitelné jsou pánské peněženky značky Cosset. Ty mají nezřídka úctyhodný počet přihrádek, a proto hravě zastanou i funkci samostatného pouzdra na karty a doklady. K dispozici jsou nejenom v neutrální černé barvě, ale také v několika odstínech hnědé.

Kožená taška přes rameno

Ne vždy je možné a vhodné nosit své osobní věci po kapsách. Zatímco ženy řeší tuto situaci kabelkou, ideálním řešením pro muže je kožená taška přes rameno. Všechny nezbytnosti jsou tak vždy pohromadě a neustále při ruce, avšak přesto přehledně uloženy. Pánské kožené tašky v sobě kombinují moderní elegantní vzhled a vysokou míru praktičnosti. Jsou použitelné pro formální i každodenní nošení. A protože se nejčastěji nosí přes rameno, případně křížem přes tělo, ponechávají muži stále volné ruce. I do malé tašky přes rameno se vejde pohodlně peněženka, telefon, pouzdro na doklady, klíče, propiska, případně další osobní věci. Pro pracovní účely skvěle poslouží větší taška, která je konstruovaná tak, aby bez problémů pojmula dokumenty formátu A4.

Kožená ledvinka

Zajímavou alternativou menších tašek a batohů je kožená ledvinka. Ta je vhodná zejména pro méně formální a neformální příležitosti. Výborně poslouží například na výletech do přírody, ale i na nějaké to vyřizování do města. Kožené ledvinky jsou opatřeny nastavitelným popruhem, aby dokonale seděly. Proto při pohybu vůbec nepřekáží. Mohou být větší i menší, obvykle však mají několik oddělených prostorů k uložení osobních věcí, takže umožňují rychlý přístup a přehlednou organizaci všech nezbytností. Precizní výrobou, moderním vzhledem a dlouhou životností se vyznačují kožené ledvinky české značky Hajn a francouzské značky Hexagona.

Publikováno: 18. 07. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Hanka Zátopekova