Zvýšená vlhkost v domě či bytě? Víme, jak si s ní poradit!

Věděli jste, že zvýšená vlhkost může škodit našemu zdraví. Proto bychom se měli starat, aby podmínky v domě či bytě byly co nejvhodnější pro náš život v domácnosti. Vlhkosti vzduchu uvnitř místností závisí na mnoha faktorech. Ať už je to počet osob v domácnosti, kteří vyprodukují vodu do vzduchu, nebo časté sprchování s nedostatkem odvětrávání v koupelně, ale taky pára ze žehličky. Nabízí se hromada způsobů, která vám pomůžou se účinně zbavit vlhkosti vzduchu ve vašem domě. Mámě pro vás pár rád, jak se s ní vypořádat.

Dostatečně větrejte

Jednou z možností, jak vyřešit problém s vlhkostí je pravidelně a pořádně větrat. Doporučujeme důkladně větrat místnosti, ve kterých se zvýšená vlhkost vyskytuje nejčastěji. Jsou jimi hlavně koupelny. Hned po sprchování či koupání je nejlepším řešením otevřít okno. Pozor bychom si také měli dávat například v kuchyni. Tam zase vlhkost číhá v podobě vaření bez pokličky. Proto byste si měli pořídit digestoř. Skvělým pomocníkem jsou domácí odvlhčovače ROHNSON.

Klimatizace

Pokud už nestačí odvětrávání, použijte klimatizaci. Klimatizací je na trhu celé spektrum. Nejpoužívanější však jsou mobilní, nástěnné a okenní klimatizace. Z naší zkušenosti bychom vám doporučili mobilní klimatizaci - například mobilní klimu značky SAKURA. Jelikož není finančně náročná, jako ty výše zmíněné, a hlavně je přenosná. Takže není problém ji přemístit, kde je zrovna potřeba.

Topidla

Také kvalitní mobilní topidla jsou vhodným pomocníkem k regulaci vlhkosti vzduchu. Zjednodušeně vám vyhřejí místnost tak, aby váš problém s vlhkostí vyřešili. Samozřejmě je více typů topidel, jako jsou plynová, naftová a elektrická. Využijete je nejen v domácnosti, ale i například v garáži, na stavbě, anebo v menších halách. Do menších prostorů jsou nejvhodnější elektrická topidla. Spoustu důležitých informací ohledně výběru topidla najdete v tomto článku.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Hanka Zátopekova