Jak vybrat správnou kabelku?

Existuje mnoho různých stylů a typů kabelek. Nabídka sahá od velmi luxusních značkových kabelek až po cenově dostupné kabelky pro každodenní nošení. Dámská kabelka může o ženě někdy vypovědět více než její oblečení. Je důležité si uvědomit, že kabelka nebo peněženka může buď vytvořit outfit, nebo zničit vzhled.


V dámské kabelce má většina žen uloženy všechny své důležité, osobní a soukromé věci. Je téměř nemožné najít jednu dokonalou kabelku, a proto je možné vidět některé ženy s tolika různými typy kabelek.

Dobře upravená žena používá různé typy kabelek pro různé příležitosti. Kabelky lze obecně rozdělit do tří typů.

Večerní kabelky a společenské kabelky

Večerní kabelka nebo spojka zvýrazní váš vzhled ženskosti při vstupu do večera. Tato kabelka by měla být okouzlující, doplňovat večerní outfit tím, že je elegantní a okouzlující, je to dokonalý doplněk. Pro tento konkrétní vzhled je mnohem lepší jít bez kabelky než nosit špatnou.Kabelky přes ramenoKabelka přes rameno nebo crossbody kabelka by měla být ve sbírce doplňků každé ženy. Nezáleží na tom, jaký je váš styl. Existuje obrovský výběr, takže byste měli být schopni najít takovou, která bude vyhovovat vašemu stylu. Při výběru kabelky budete chtít takovou, která bude odpovídat vašemu stylu a zároveň se vám bude pohodlně nosit.

Pokud v kabelce nosíte hodně věcí a má tendenci být těžká, najděte si takovou, která má široké ramenní popruhy. Popruhy pomáhají pohodlněji nést váhu tašky. Ze všech různých typů kabelek a tašek záleží na velikosti tašky přes rameno.

Chcete si být jisté, že taška ladí s vaší velikostí. Drobná žena by měla nosit jednoduchou kabelku, zatímco větší nebo plnoštíhlá žena bude chtít zvolit kabelku, která je úměrnější její velikosti. Většina dnešních kabelek je vybavena prvky, které vám pomohou udržet si pořádek, například přihrádkami na tužky, kapsami na mobilní telefon a kapsičkami na mince.

Kabelky typu "tote bag“. Co to je a proč ji mít?

Tote kabelka je jednou z nejvšestrannějších kabelek vůbec. Zdá se, že je symbolem všech různých rolí, které ženy v dnešním světě hrají. Může v ní být doslova vše, co žena může potřebovat na celý den. Jsou určeny pro ženy, které mají vše připraveno a jsou schopné všeho. Tote bagy mohou plnit několik různých funkcí, někdy kombinovaně, jindy samostatně.

Skvělá věc na tote bagu je, že do něj můžete schovat menší kabelku. Pokud máte tendenci nosit a u sebe všechny možné věci, bude to ten správný typ pro vás. Pokud jste však typ, který s sebou nosí pouze rtěnku, klíče a kreditní kartu, pak by pro vás byla tote bag příliš.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Hanka Zátopekova